Список в пологовий: мати все!

…В мене є занудне хобі 🙂 Я обожнюю збирати валізи! Справді! Я люблю продумувати всі деталі, хай то буде подорож на два тижні в іншу країну, чи візит до свекрухи на два дні. Коли прийшов момент збирати Священні Баули в пологовий, я відчула – прийшов мій зоряний час 🙂

Насправді, я жартую, не все так серйозно – всі потрібні речі вам запросто донесуть родичі чи друзі. І тому особливо переживати не варто – але знаю по собі, краще мати під рукою все необхідне, особливо у перший день, коли ти ще в шоці, а родичі тим більше 🙂

Але як би там не було – в пологовому краще “мати все” 🙂 Тому що буває всяке – ви у незвичному стані, місці, емоціях, тож краще нормально підготуватись і взяти з собою валізу зі всім потрібним (так, насправді, це нормально і зручно – брати валізу, і ніхто вам за неї нічого не скаже). 

Я почала збирати речі десь за місяць до “планової дати пологів” – за основу взяла спочатку куценький список, який мені дала на скору руку моя лікарка, доповнила його гарним і розгоргутим списком з сотнею продуманих деталей зі своїх курсів для вагітних. Ну і по логіці, трохи доповнила сама – розпитавши знайомих “щойно звідти”, та й просто логічно прикинувши ситуацію.

Відразу зауважу, що мені  (я народжувала на Джамбула, 20 лютого 2016 року) знадобилось реально ВСЕ зі списку – хоча наявність деяких речей (наприклад, електрочайника), викликали сумніви навіть в моєї мами. Виявлось, цілком дарма: в пологовому я почувалась зі своїм власним чайником королевою 🙂 На Джамбула в “мій час” був  карантин, я всі три дні була сама-самісінька (втому сенсі, що мене не можна було провідувати), теплу воду вмикали двічі на день (з 8 до 11), і поки дівчата гріли єдиний спільний чайник на коридорі… Ну ви зрозуміли.

Відразу попереджаю, що упущу в цьому пості глибокі зітхання про сам факт гріття в чайниках води для миття (в пологовому, б%#@*!) – тільки сухі факти, тільки цінна інформація, тільки по ділу 🙂

Поїхали!


shopping-bags-1

Раджу відразу “поділити” свою умовну валізу на 5 пакетів (логічно, перші два мають лежати зверху, під рукою):

 • 1 і 2 пакети – це будуть речі, які будуть вам (і вашій дитині) потрібні, власне, НА ПОЛОГАХ. В родзалі вам треба буде чітко і швидко шукати різні потрібні речі, а не ритися в купі памперсів та пелюшок.
 • 3 і 4  пакети – речі, які знадобляться вам (і вашій дитині) на оці три-чотири дні в пологовому (повірте, знадобиться вам там чимало, і ці три дні здадуться вам трьома місяцями. Тим більше, з теплою водою по графіку 🙂 
 • Ну і 5 – “інше” – якщо народжуєте в державному пологовому, вам таки доведеться подбати про посуд, з якого вам їсти, про різні предмети гігієни, ну і про одяг, в якому ви будете покидати пологовий (щоб не виникало нітрохинекумедних ситуацій “ми взяли кульки, квіти, банери, шампанське, тамаду, шапіто і клоунів, але забули взяти новоспеченій мамі взуття/штани/шапку/куртку” . Подбайте про це зазделегідь – що вам ще робити в “вагітному” декреті? По телефону, з пологового, вирішувати такі питання буде просто капець, як незручно. 
 • Про найважливіший пакет –  №6 – МЕДИЧНИЙ – не турбуйтеся. Все купується на місці, в пологових є аптеки, лікар чи медсестри все купляти і про все подбають (навіть якщо крізь зуби) – зазделегідь запасатися  такими речами немає сенсу, бо всі пологи відрізняються одні від одних, кожній потрібні різні причандалля чи засоби, все це з’ясується в процесі. 

Пакет №1 – мамі/татові на пологи

 1. Одяг на самі пологи (може бути звичайна нічна сорочка, стара футболка, сорочка чоловіча…) – я брала звичайну стару нічнушку, ви її потім просто викинете, тому не заморочуйтеся. Головне – щоб це були не штани, ну ви самі розумієте, в чому там нюанси 🙂 
 2. Гумові тапки (або такі, які можна буде відмити, або не шкода викинути)
 3. 2 пари шкарпеток (одні тепліші) (мені не пригодились, бо в пологових завжди спека, але кажуть, що інколи дуже хочеться утеплитсь хоча б якось під час перейм, тому – беріть)
 4. Одноразові пелюшки (упаковку) (вам доведеться сідати чи лягати на різні там фітболи, койки і так далі, краще підстелити щось)
 5. Звичайні пеленки 3-4 штуки (теж для стеління-підстеляння, а також їх підкладають під вас відразу після пологів, для гігієни, ну ви зрозуміли)
 6. Прокладки (жіночі післяпологові) (врахуйте, вони таки відрізняються навіть від найпотужніших менструальних: великі розміром, від пупка і до копчика, хороші від Chiссo), 30 штук (пригодяться більше потім, ніж на самих пологах, але краще мати парочку і на пологах)
 7. Одноразові трусики (4 штуки) (спеціальні “родові”). Дуже зручна тема – пара коштує близько 10 грн, є в багатьох аптеках, вони сохнуть за кілька хвилин, гарно пропускають повітря, те, що треба! Можна також взяти бавовняні «на викид» (ви їх одягнете трохи пізніше – але якщо не буде епізіотомії, то може, й відразу)
 8. Набір для чоловіка (якщо партнерські пологи) «Партнерський набір» (халат-шапка) (вам продадуть на місці за 51 грн чи приблизно якось так), легкі штани + футболка (на зміну – бо в пологовому дуже жарко), тапочки для тата (з тої ж причини)
 9. Їжа: бутерброди (для тата), їжа для мами (шоколад, халва – щось калорійне, якщо пологи затягнуться, щоб мати силу)
 10. Вода (1 велика, 1 маленька, щоб переливати, не тягатися з великою пляшкою)
 11. Додаткове: щось для прослуховування музички, аромапалички, свічки (все, чого ваша душа забажає, і що полегшить ваші перейми)

Пакет №2 – дитинці на пологи

 1. шкарпеточки  + 2 шапочки (на випадок, якщо одна помокріє відразу на дитинці, щоб бейбіку не було холодно) 
 2. проста пеленка №1 (для промокування дитинки після пологів)
 3. проста пеленка №2 (для накривання)
 4. 1 ковдречка (одіяло, великий махровий рушник  або пледик, для дитинки)
 5. комплект одягу для новонародженого («чоловічок» + царапки, або штанці + сорочечка + царапки)
 6. 1 памперс нью-борн розміру
 7. шприц без голки (для годування малюка молозивом) (це крайня міра – якщо з ГВ щось пішло не так)

Пакет №3 – мамі на перебування

Одяг + специфічне:

 1. нічна сорочка  з доступом до грудей (2 штуки), забудьте про штани-шорти-легінси – внизу має бути доступ до повітря
 2. бюстгальтер для годування (2 штуки, можна 1)
 3. прокладки для грудей (можна брати відразу велику пачку, бо вистачає надовго)
 4. крем для сосків (Пурелан (величезний тюбик!) або його дешевий аналог, ланолін. Його не змивають при годуванні грудьми – без нього НІЯК, мажте відразу, перед першими ж прикладаннями, для профілактики травм сосків!)
 5. Халат (1-2, 1 можна тепліший – звучить совдепівськи, але коли мені треба було потрапити в кабінет акушерки на масаж, я мусила проходити по холоднющих сходових прольотах, а застудити груди (чи щось інше) прямо в пологовому – це таки неприкольно 🙂 
 6. Тапочки (босим там ходити явно не будеш)
 7. Шкарпетки  (попри спеку, реально чомусь мерзла в ноги, хотілось бути в шкарпетках 🙂 

Загальна гігієна:

 1. набір постелі (щоб не лежати на м’яко кажучи, неприкольній лікарняній)
 2. рушники (1 великий,   1 маленький)
 3. особиста гігієна (мило, шампунь, гель для душу, креми…)
 4. туалетний папір
 5. рулон кухонних рушничків
 6. вологі салфетки (1 для мами, 1 для дитинки)
 7. пакети-“маєчки” для сміття (навряд чи в палаті буде такий супер-дівайс, як смітник, а сміття ви з вашою малечею продукуватимете більше за Львів у 2017 році 🙂 В моєму випадку, туалет був так далеко, що до походу туди я готувалась, мало як не в таборі під Еверестом 🙂 Тому “маєчки” стануть вам у пригоді, обіцяю 🙂

Пакет №4 – дитинці на перебування

 1. памперси найменшого розміру  30 штук (1 пачка) 
 2. комплекти дитячого одягу (1 на 1 день, тобто – 3-4, випрані в дитячому  милі (щоб точно неалергенно!),  попрасовані (бо це дезинфікує).7e761611bfa02fc59627cd0e58f0cce1
 3. піала для миття (підмивання) дитини (я купила пластикову миску – це таки зручно, бо воду, можливо, вам доведеться підігрівати в чайнику, у мене гаряча була по розкладу. Мити дитину вологими салфетками я не люблю досі – хіба в дорозі десь.
 4. ватні диски
 5. пеленка для витирання дитини (взагалі, десь 8 пеленок – половина тонкі, половина фланелеві) – рушничком ще зарано, малюка краще просто промокнути після підмивання тоненькою пелюшкою.
 6. фіксатор (або інша назва “позиціонер”) – я виркористовувала цей гаджет активно, це типу спеціально пристосований валик, щоб тримати дитинку в “напівбочком” положенні (на спинці, кажуть, небезпечно класти щойнонароджених діток; купила десь в дитячому магазині щось за 200-300 грн)
 7. З косметики для немовлят: очищаючий засіб НЕМОВЛЯЧИЙ (мило або гель). Креми-олійки-пудри – цього всього не потрібно в самому пологовому (хіба що вам порадить лікар з певної причини, там все продається на місці)
 8. ножнички для нігтиків (спеціальні) -цілком може бути, що ваше маля народиться з нехилим манікюром, і відразу ж почне себе ним дряпати 🙂 Тому краще бути “озброєною” з перших годин 🙂
 9. теплий костюмчик (залежно від сезону), конверт + шапочка (для виписки)
 10. пляшечка, соска, силіконові накладки на соски, дурачки, молоковідсмоктувач – все це не потрібно! Буде більше мотивації для ГВ 🙂 

Пакет №5 – інше

 1. посуд  (чашка, ложка, тарілка, вилка, електрочайник)
 2. термометр (можна ртутний – в пологовому щоранку треба міряти температуру, краще мати свій, і не чекати черги)
 3. ручка + записник (ви дізнаєтесь море і океан інформації)
 4. зарядка + телефон
 5. обмінна карта і паспорт (чоловікові на партнерські пологи– флюорографія (дійсна за останній рік + паспорт) 
 6. одяг  для виписки і взуття (мамі) (можна ще косметичку маленьку зібрати – раптом у вас буде святкова виписка? 🙂 
 7. дрібні гроші (я взяла звичайну свою бананку і нафарширувала її купюрами по 10-20-50 грн, десь на 1000 грн в сукупності). Ви, як і я, розумієте, що корупція – це зло, але краще таки, щоб санітарки без закочувань очей робили всі ці справи: принести вам щось з прохідної, передати щось комусь, промити вам щось, ну і купу всього. В душі ви можете обурюватися, скільки завгодно (я обурювалась :), але давайте зробимо так, щоб вам було там найпростіше. 

ВАЖЛИВІ МОМЕНТИ:
 • Не забудьте відразу в пологовому на другий же день дізнатися, де тут роблять свідоцтва про народження – навряд чи вам хтось про це скаже сам. Їх роблять за 50 грн, прямо поки ви в пологовому – зверніть на це увагу, потім вам доведеться самій гасати по ЗАГСах і тріпати собі нерви!)
 • За “пакет ліків” ми заплатили, здається, біля 500 грн (разом з чоловіковим “обмундируванням” на партнерські пологи)
 • Найперше у пологовому розберіться, де і хто тут якісно робить масаж грудей (на початках вам він може знадобитися з величезною ймовірністю)
 • Запишіть мобільний “вашого” педіатра – бо у вас виникатиме тисяча питань, а педіатр приходить лише вранці на плановий огляд.
 • Приготуйте собі також контакти хороших ГВ-консультантів: я запрошувала Оленку Перкін, дуже задоволена, вони можуть завітати до вас прямо у пологовий – і вирішити купу проблем ще на старті! Щоправда, через карантин, я всі ці питання вирішувала вже вдома, після виписки. Рекомендую для пошуку інформації Львівську групу підтримки ГВ
 • Не полінуйтеся, і як би вам не було лінь чи важко, чи які б непривабливі не були там умови, добре вимийтесь під душем після пологів, і голову теж 🙂 Лише після гарного душу вам стане по-справжньому легше! 🙂
 • Подружіться з дівчатами з палати 🙂 Вони наглянуть вам за малечею, поки ви збігаєте в душ чи вийдете в туалет 🙂

Бажаю всім легких пологів! Здорових діток! І чудового самопочуття! Все буде добре, мамасіточки 🙂 

17-heartwarming-smiles

 

 

Advertisements

2 comments

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s